Zapraszamy na spektakl

Dla widzów

18+

Czas trwania

150 min

Ceny biletów

  • ulgowy - 10 zł

  • normalny - 10 zł

  • grupowy - zł

O spektaklu

To propozycja dla tych wszystkich, którzy mają teatralne marzenia. I którzy wierzą, że grać każdy może… Zwłaszcza z własnoręcznie wykonaną lalką.
Stworzenie papierowych postaci zajmie nam tylko godzinę. Potem nauczymy się je animować, czyli sprawdzimy, co one potrafią i do czego jesteśmy zdolni my sami. Lalki podpowiedzą nam, jakie historie chcemy przedstawić na scenie.
A na zakończenie obejrzymy wspólnie kilka filmowych opowieści o lalkach, które aktywnie promują społeczną integrację!

Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki
Od lat jest obecne na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Lalkarskiej. W swej pracy pragnie przeciwdziałać dyskryminacji, poszukuje właściwych dróg komunikacji międzyludzkiej oraz wskazuje sposoby radzenia sobie z problemami życia codziennego. Stałą praktyką i misją leżącą u podstaw istnienia Teatru Grodzkiego jest prowadzenie warsztatów i praca nad przygotowywaniem pokazów przez osoby niepełnosprawne. Aktorom na scenie często towarzyszą lalki wykonane z prostych materiałów w procesie wspólnej pracy. Ideą przyświecającą MFSL przez wszystkie lata jest popularyzacja teatru lalek wśród zrzeszonych i niezrzeszonych fascynatów tej formy sztuki, stąd stała obecność Teatru Grodzkiego w jego programie.

Warsztaty poprowadzi Maria Schejbal-Cytawa – teatrolożka, współzałożycielka Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego Teatr Grodzki.

Twórcy spektaklu

Podoba Ci się ten spektakl?

Zapraszamy do naszego teatru.