Zapraszamy na spektakl

Dla widzów

8

Czas trwania

55 min

Ceny biletów

  • ulgowy - 24 zł

  • normalny - 30 zł

  • grupowy - 20 zł

O spektaklu

Próbuje ujarzmić włosy Mamy, w które wplątały się złe myśli. Włosy oddają stan psychiczny chorej, są przedłużeniem jej myśli. Z czasem wyraźnie zaczynają dominować nad wszystkim wokół, splątują się, szumią, płaczą, wirują, falują, warczą, ukazując, co się dzieje w jej głowie.

Reżyserka, a zarazem scenografka Anita Piotrowska posługuje się językiem obrazu, używa środków teatru plastycznego. Wykorzystuje formę włosów na różne sposoby, co doskonale spaja przedstawienie. Z włosów budowany jest cały świat spektaklu, który dotyka problemu również poprzez scenografię.

Reżyserka zwraca uwagę na sytuację dziecka, którego rodzic jest w depresji. Podkreśla, że może ono, a nawet powinno w takich okolicznościach szukać pomocy. Nie ma nic złego w proszeniu o pomoc dorosłego, któremu się ufa, korzystaniu 
z telefonu zaufania, udziale w terapii. Spektakl może okazać się dobrym punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi o ich problemach emocjonalnych.

Wyprodukowano w porozumieniu z Songbird Agency (www.songbirdteater.com), międzynarodową agencją zarządzającą prawami do wykonywania utworów, oraz 
z Cappelen Damm.

Licencja na wykorzystanie tekstu tłumaczenia Wydawnictwo EneDueRabe.

Spektakl dyplomowy Anity Piotrowskiej, studentki kierunku reżyseria teatru lalek Akademii Teatralnej.

Spektakl koprodukowany przez Teatr Banialuka w Bielsku-Białej i Akademię Teatralną w Warszawie ze środków Funduszu na Start.

Twórcy spektaklu

autor
Gro Dahle

przekład
Helena Garczyńska

adaptacja, reżyseria i scenografia
Anita Piotrowska

tekst piosenki
Jacek Popławski

muzyka
Maciej Cempura

ruch sceniczny
Błażej Twarowski

reżyseria światła
Prot Jarnuszkiewicz

 

obsada

Alicja Czerniewicz

Marta Popławska

Konrad Ignatowski

Radosław Sadowski

Podoba Ci się ten spektakl?

Zapraszamy do naszego teatru.