Zapraszamy na spektakl

Dla widzów

b.o.

Czas trwania

30 min

Ceny biletów

  • ulgowy - zł

  • normalny - zł

  • grupowy - zł

O spektaklu

W tym przedstawieniu teatru ulicznego, z użyciem zmieniających się kostiumów i akordeonu, występują postacie odziane w czerwone kostiumy z podwójnym kołnierzem. Ich ruchy odzwierciedlają różnorodne losy kobiet. Ożywione rzeźby wyłaniają się ze swych wielowymiarowych kostiumów, prezentują gesty wyjęte z typowych sytuacji kobiecego życia, wielokrotnie transformują same siebie i relacje między sobą. Poruszając się, przekształcają obraz przedstawianej sceny w ciągle zmieniającym się rytmie – wytrwale, ale zaskakująco. Humorystyczny i groteskowy nastrój występu podkreślony jest dramatycznymi kompozycjami Astora Piazzolli, łączącymi tango argentyńskie z jazzem i muzyką klasyczną.

Węgierski spektakl Women in Red Living Picture Visual Theatre prezentowany jest we współpracy z Instytutem Liszta w Warszawie w ramach Prezydencji Węgierskiej V4.

Od 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2022 roku Węgry sprawują prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej (zwanej także V4). Jest to regionalne forum współpracy czterech państw Europy Środkowej – Czech, Polski, Słowacji i Węgier – które łączą nie tylko sąsiedztwo i podobne uwarunkowania geopolityczne, ale także wspólna historia, kultura i tradycje.

Do 2004 roku Grupie Wyszehradzkiej udało się osiągnąć cel strategiczny: przyjęcie wszystkich czterech państw do Unii Europejskiej i NATO. W rezultacie rozpoczęła dalszą długofalową współpracę na rzecz promocji wspólnych interesów regionu w Europie i poza nią. Nazwa Grupy Wyszehradzkiej nawiązuje do węgierskiego miasta Wyszehrad, w którym w 1335 roku odbył się zjazd królów Węgier, Polski i Czech. Celem spotkania było rozstrzygnięcie sporów oraz nawiązanie współpracy gospodarczej i politycznej.

Instytut Liszta – Węgierskie Centrum Kultury Warszawa (Liszt Intézet – Magyar Kulturális Centrum Varsó) jest jednym z najstarszych instytutów kultury w Polsce, działającym od 1935 roku. Od 2016 podlega Ministerstwu Spraw Zagranicznych i Handlu Węgier. Tym samym stał się Wydziałem Kultury Ambasady Węgier w Warszawie.

 

Twórcy spektaklu

choreografia i kostiumy
Zsófia Bérczi

akordeon
Barnabás Tankó

 

kobiety w czerwieni
Zsófia Bérczi, Diána Bodócs, Zsófia Máté

Podoba Ci się ten spektakl?

Zapraszamy do naszego teatru.